Provádíme vstřikování plastů na hydraulickém stroji typu Demag ET 150-440 310 2K a ARBURG 270 S. Standardní materiál, náročný výrobek nebo výroba formy dle vzoru výrobku? Náročnosti meze neklademe. Zabýváme se vstřikováním standardních materiálů, ale také technicky náročnými výrobky a to jak s požadavky na přesné rozměry tak i na speciální materiály.

Vstřikování plastů je nejpoužívanější technologie pro zpracování termoplastů, termoplastických elastomerů, polymerních směsí, kompozitů, ale také reaktoplastů, kaučuků a pryží. Technologie vstřikování plastů svým principem vychází z technologie tlakového lití. Rozdíl je však ve výrazně jiných teplotách zpracování a tokových vlastností tavenin termoplastů. Podstata technologie vstřikování plastů je založena na cyklickém opakování jednotlivých částí výrobního cyklu.

Vstřikováním se vyrábějí výrobky, které mají buď charakter konečného výrobku (krabičky, květináče, vaničky, apod.),  polotovary nebo díly pro další zkompletování samostatného výrobního celku (nárazníky, světla, součásti přístrojů, atd.). Vstřikované díly mohou mít hmotnost menší jak 0,1 g, ale zároveň můžeme vstřikováním vyrábět díly s hmotností i několika kilogramů.